Responsabil controlul calitatii-produs

Location: Bucharest, Bucharest, Romania
Date Posted: 05-10-2017

Suntem in cautarea unor colegi responsabili si ordonati pentru a se alatura echipei de Logistica.

Responsabilitati:
Activitate de Depozit - 70%

- Analizeaza integral marfurile sosite la depozitul Vivre: mod de ambalare; integritate paleti/cutii/folie/sigilii; corelarea corecta a marfurilor cu mijloacele de transport; etc.
- Analizeaza produsele: dimensiuni/conformitate/aspect/mod de ambalare/etc.
- Stabileste procedura de procesare/ambalare/depozitare conform raportului de receptie.
- Respecta procedurile si procesle interne.
- Alte activitati specifice activitatii de receptie in functie de caz.
Activitate de Birou - 30%
- Documenteaza rezultatele analizei si genereaza raportul de receptie in sistemul informatic intern Vivre.
- Sesizeaza/informeaza departamentele implicate privind datele rezultate din raportul de receptie.
- Prelucreza date si evidente in Excel.

Profil general al candidatului:
Atentie la detalii;
Abordare proactiva;
Abilitate pentru a lucra in echipa;
Fire responsabila, ordonata, atenta la detalii;
Experienta in domeniu constituie avantaj;
Capacitate de munca, dinamism, dexteritate;
Cunostiinte Excel de nivel mediu.

Beneficii oferite:
Pachet salarial motivant (contract de munca, salariu fix declarat integral in contract, bonus de performanta acordat lunar, bonuri de masa) si posibilitati de dezvoltare.

Adresa depozite: Soseaua Giurgiului Nr.321, Sector 4 (Zona Garii Progresului).
Transport in comun cu autobuzele 116/216/202; tramvaiele 7 sau 25 - in directia Gara Progresului, la capat de linie.

Te invitam sa cunosti activitatile din cadrul departamentului si sa aplici online prin upload al CV-ului tau, oferindu-ne cat mai multe informatii despre tine referitor la disponibilitate si experienta profesionala anterioara, pe cariere.vivre.ro

Despre VIVRE

Suntem un retailer online specializat in domeniul Home & Lifestyle prezent in 8 piete europene: Romania, Bulgaria, Ungaria, Croatia, Polonia, Slovacia, Slovenia si Republica Ceha. Echipa noastra este formata din peste 200 de persoane:  buyers, content producers, developers, marketers, operations si logistics. Scopul nostru este de a fi destinatia principala de cumparaturi a clientilor pentru home & lifestyle si de a reprezenta o inspiratie in Europa de Est si Centrala.

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la adresa de email recrutare@vivre.eu sau la numerele de telefon: 0753.114.650 si 0746.114.650.
this job portal is powered by CATS